Trochu historie

Naše skupina vznikla před lety, kolem roku 1986. Nutno říci, že velkou inspirací pro vznik bylo několik hudebníků, kteří v CHKZ /Chlumčanské Keramické Závody/pracovali, třeba chlapci z Lesanky, či Atlasu. Jejich barvitému vyprávění po akcích se nedalo odolat. A tak se nejprve sešli dva nadšenci. Václav Krs na postu kytaristy a  Jiří Ježek, který hrál na akordeon a později na první klapky CASIO. Na bicí se ještě posléze přidal Václav Šesták a z „hecu“  zmíněných  chlumčanských spolupracovníků založili kapelu Taurus Band podle lisů Taurus, pro které se v tomto oddělení vyráběly formy a byly hlavní náplní práce v provozu. Kapela měla i různé přezdívky např. Houpáci (pročpak asi, že by se pohupovali při hraní?) anebo Zelenáči (copak asi pijou…), ale oficielně se přejmenovala na HUDBU RYTMUS. Vaška Šestáka na bicí po čase vystřídal Míra Obr. Mimo jiné velmi dobře zpíval a snad i proto skupina poměrně úspěšně fungovala. Pořád to ale nebylo ono. Chyběla totiž basa, která tvrdí muziku. Přišel tedy Jiří Heřmánek, další pracovník z provozu CHKZ. A protože změna je život, post basy ještě vystřídal v 90tých letech tehdy nejmladší člen kapely Luděk Šobr, který zároveň skvěle zpíval,připravoval písně a na basovou kytaru brnkal do posledních časů.Občas si s námi ještě rád zahrál ,to ale už nastoupil v roce 2014 skvělý basista Martin Jančík z Plzně,kterého po třech letech nahradil na nějaký čas Martin Koukolík ,také basista kapely Žužlan z Lužan,ale protože jeho učinkování začalo termínově kolidovat,museli jsme hledat dalšího kolegu na basu a tím je teď Marian Mereš. Všem bývalým kolegům velice děkujeme.

Zhruba po desetiletém působení začala kapela nabírat nový – modernější směr. Byla totiž nutná výrazná změna repertoáru. Odešel Míra Obr a Jiří Ježek a nahradili je Jan Bělonož – bicí a Václav Kalina – akordeon, klávesy, sbor. Skupina dostala nové jméno To Nic a předělala spoustu písniček ve své hudební aranži.

Krátce působil v naší kapele také skvělý klávesista Roman Škala z Blovic/nyní Pilsen Queen Tribute Band/ a na bicí občas zaskočil Vláďa Janek „Dobřanský“.Jim také velice děkujeme. Z původní sestavy odešel po dohodě s ostatními do bubenického důchodu spolehlivý Honza Bělonož. Nahradil ho všestranný bicmen z Plzně, Láďa Pešta. Oběma skutečně moc děkujeme. Honzíkovi za jeho dlouholetou spolupráci, trpělivost a spolehlivost a Láďovi zase za převzetí štafety na postu bicích nástrojů. Naše tvárná skupina vystupuje též jako TRIO v menších prostorech – např.oslavy narozenin či svatby. Máme profesionální zvukovou a světelnou aparaturu a pestrý repertoár.

© Copyright 2011, kapela To.Nic

Stránky vytvořilo Artic Studio